Leden 2015

Jak psát emotikony :)

27. ledna 2015 v 18:24
Čauky mňauky, udělala jsem takovej speciálek o emotikonech. Existuje mnoho tajný smajlíků.
Někdy je máte přímo nakreslené nebo v nabídce. Jako první budou smajlíci který můžete napsat všude. Do závorek budu psát co to znamená a kdyby jste někdo nevěděli jak něco na klávesnici napsat tak mi pište do komentářů.

Všeho směs:
:) nebo :-) (šťastný)
:( nebo :-( (smutný)
:P (vypláznutý jazyk)
:D (velký úsměv, LOL, vyřehtaný)
:O (udivený,* někdy tohoto samjlíka můžeme myslet jako zklamání)
;) (mrkající)
;( (pláčící)
8) nebo 8| (cool)
:/ (nic, moc)
-_- (tajemný, podezíravý)
3:) (ďábel)
O:) (anďel)
:* nebo :-* (pusinka)
Tak to byly ti nejznámnější emotikoni, které můžete napsat všude.
A teď smajlíci na skype. Samozřejmně že někdy udělám smajlíky aji na messenger atd.
Na skypu můžete udělat i tyto předchozí smajlíky, ale můžete aji psát třeba když chcete udělat srdce tak můžete udělat buď <3 a nebo do závorky napsat takto (heart). A víc si napíšeme příště čauvec:)

Pozor!

26. ledna 2015 v 16:42
Ahoj, mimořádná zpráva.... I když není tak mimořádná:D

My Talking Angela= OČI!!!


Určitě jste si všichni všimli že ty očiiiii, a býýýýýt:)
tak jo čau!!

Jestli potřebujete vidět obrázek .... Google images- My talking angela oči nebo eyes

Hry...:D

26. ledna 2015 v 16:36
Ahoj.... Už je mě trapný furt psát ahoj, ale nezájem:D
Teď nevim o čem mam psat takže: libovolné téma:)

H.R.Y. sro:D

Tady napíšu hry který, si myslím nebo nemyslím že jsou dobrý, ale na tom nesejde:D:


1.) Avakin Live:)
2.) Exploration Lite:)
3.) My Talking Tom :)
4.) Mozkovna:)
5.) Simon´s cat piano :)
6.) Music Maker; I když to není hra:)
7.) Movie Maker;I když to není hra:)

Tak jo ČAU!! velmi krátké

Louka

19. ledna 2015 v 16:22
Ahoj, když se řekne slovo louka tak si každý může vybavit něco jiného, ale většinou je louka: " Zatravňenné místo s mnoha krásnýmy zvířaty, malou říčkou a to zelené místo je posázeno květinami." Ale ve snech může být louka něco jiného.

LOUKA:


Větřík vál tiše a pomalu,
znělo to jakoby hrál na píšťalu.
Růžové lístky, které vzduchem letěli,
pak tajně ve hvězdy se zmněnili.
Mraky se hýbaly tak pomalu,
jako amaterský hráč při fotbalu.
Tajemný hlas mi napovídal kam mám jít dál.
A když jsem dorazila na to místo zůstala jsem chromá,
ani jsem se nepohnula. Bylo to úžasné, jako desatero jasné.
Mráčky z cukrové vaty každý by je chtěl olizovati.
I zvěř tam byla z cukru, holub zvolal: " cukrú, cukrú."
Na větvích stromů rostly splněné sny, každý si mohl uloupnouti.
Řeka byla ze sirupu, viděla jsem cukrovou antilopu.
Pak jsem si lehla do trávy, a jedla jsem kapky rosy.
V moři sbírat korály já teď už nechci.
Ani jsem se nenaděla a mamka mě probudila, a tím končí můj sen a začíná krásný ranní den.
KONEC!!
doufám že se vám to líbilo, není to podle pravdy (nečekaně):D.
Čau!!!

Jak to s Dacottou dopadlo

14. ledna 2015 v 19:31
Nemůžu vás zklamat tak na konec malá větička:

Rosa a Dacotta byli štěstím bez sebe. Obejmuli se a Rosa řekla: " Pilíř už jsme našli tak je asi čas se rozloučit." A rozplakala se. Když to Dacotta uviděla tak z Rosyného batohu vzala ten pilíř promněnila se ve straku a rozbila ten pilíř. Rosa vyhrkla: " Co to děláš, vždyť to byla tvoje poslední šance" Dacotta nějakým zázrakem řekla: " Já vím, ale ty jsi důležitější, bohužel můžu mluvit jen jednou za 3 roky." Rosa honem vyskočila a obejmula Dacottu. A tak zůstaly na těch pár let dívka Rosa a její magické štěně....KONEC!

Usmívající se

Dacotta:(

14. ledna 2015 v 19:14
Ahoj, ať se snažím jakkoliv už nemůžu přijít na další díl Dacotty.
Proto už další díl Dacotty nebude:(
Ale připravila jsem si pro vás malý článek který se jmenuje zabitý čas. není to podle pravdy:

ZABITÝ ČAS:
Ahoj já jsem Abigail Jonesová a tohle je můj příběh.Bylo to v sobotu ráno kdy to vše začalo. Probudila jsem se a najednou jsem si uvědomila že je sobota a mám jít s Jamesem bruslit. Půl hodiny jsem se upravovala a těšila se až mu ukážu moje skvělé pirulety. Pak jsem ještě kontrolovala brusle a leštila břitvy. Když se ozval zvonek tak jsem byla takovou rychlostí u kliky, že by jste se divyly. Otevřela jsem a mezi dveřmi byl James. Začervenala jsem se a pozdravila ho. Vyrazily jsme autobusem. Když jsme dojely hned jsem obouvala brusle. James taky. Potom jsem šla na led a začala jsem dělat pirulety. Dávaly jsme si z Jamesem závody. Pak došla naše kamoška Katie. Mmmmmm... moc mě ráda neměla, proto když James jel velmi rychle a já jsem byla kousek za ním tak mě rychle dojela, pokoušela se mi zaterasit cestu a potom mi kopla do bruslí tak silně že jsem spadla. Když se kolem mně začla po ledu roztíkat krev James si toho všimnul. Katie byla taková potvora že mé zranění použila jako své politování. No můžete hádat třikrát. Když se James zeptal komu teče krev tak to Katie využila pro svůj prospěch aby ona byla ta, které všichni ubližují a řekla: " No když kolem mě projela Abigail tak se na mně tak namáčkla že jsem myslela že mně chce přimáčknout ke kraji a tak jsem bruslila ke kraji a dívala se na ni a spadla jsem" James se na mně zamračil. Hned jsem šla ven z ledu a otřela si krev z úst. Vzala si kabelku a šla na autobus. Když autobus odjížděl viděla jsem Jamese a Katie jak si povídají o někom. Stáhla jsem okýnko a při odjezdu autobusu jsem jen slyšela jak James říká: " Ta Abigail je tak blbá že ti to udělala, už s ní nikdy nebudu mluvit!" Viděla jsem jak se Katie usmála, ale zlomislně a roztomile. Radši jsem si přesedla na druhou stranu. Když jsem došla domů pozdravila jsem mamku a taťku a šla do svého pokoje. Byla jsem tak smutná že jsem neměla ani zájem pro nějaké scény a nebo potopy slz. Vyřešila jsem to jako dospělá... Šla jsem k posteli, lehla jsem si a dala jsem si na noční stolek šťávu a četla jsem knížky. Až jsem z toho usnula:D A ráno začala nuda. Vzbudila jsem se a neměla jsem co dělat. Tak jsem vytahala z mamčiné skříně časopisy a magazíny, její deníky a avony. Celkem jsem vytahala 30-40 nějakých časopisů deníků atd. To mi zabralo 5 hodin. Ovšem pak zase nebylo co dělat. Tak jsem si řekla že si opřu nohy o stěnu a budu se čučet do stropu. Po 7 hodinách mě to přestalo bavit. A když vám to já Abigail Jonesová tak říkám tak jsem zjistlila že je to celkem nuda.:)Tak jo vím že je to nuda ale no .... NIC ČUS!!!:):D

O Dacottě

9. ledna 2015 v 8:40
Ahoj, chtěla bych vám napsat něco o Dacottě. Hned ráno jsem začala přemýšlet nad tím jaký bude další díl Dacotty... Nic mě nenapadlo.;( Proto teď budu psát jiný příběh. Dacotta vyjde třeba za týden, já jen potřebuju čas. Ten příběh, který teď budu psát ještě nemá název. Nevím o čem psát, ale něco vymyslím. Tak jo,to byl raní úvod ( Zuzčiných novinek :D) Papa:)Dacotta- magické štěně 5.kapitola

8. ledna 2015 v 19:29
POKRAČOVÁNÍ:

Když tam obě dvě vešli tak se ztratili v úžasu. Byla to krásná zahrada plná magických stvoření. Ale nemohli se na tu krásu dívat dlouho. Zdálo se to jako procházka růžovým sadem, ale oči někdy klamou. Jak tak šli potkala je první překážka. Tou první překážkou byly houby. Nebyly to normální žampiony, ale dvaceti metrové houby a aby toho nebylo málo jakmile na houbu něco spadlo vydala ze sebe jedovatý a omračující plyn. Rosa se zeptala: " Jak se přes ty houby dostaneme?" Dacotta jí vytáhla z batohu lano a ukosla z něho kousek. Packou do hlíny nakreslila co s tím Rosa má udělat. Rosa se nadšeně pousmála a podle Dacotty ten kus lana přeložila. Přes ty houby vedlo jedno dlouhé moc dlouhé stéblo. Rosa ten provaz prohákla na začátku stébla, vzala Dacottu a po provaze se sklouzli až a druhou stranu hub. A tak šli dál a dál. Po půl hodině cesty je potkala druhá překážka. Masožravé lilie. Mezi masožravými liliemi byla metrová ulička a květiny se olizovali. Dacotta chytla Rosu za nohavici a jako tenkrát v té uličce jí super rychlostí přetáhla na konec masožravích lilií. Rosa Dacottě poděkovala. Šli dál, po další půl hodině je čekala překážka tři. Vodopády utrpení. Tak teď už byli v koncích. Rosa se nešťastně rozplakala. Když ji Dacotta uviděla tak si řekla že to prokletí může využít... už dlouho se neproměnila, protože Rosa neřekla žádné přirovnání se zvířaty.
Dacotta Rose packou namalovala, že má říct nějaké přirovnání k opeřenci. Rosa to pochopila, a řekla: "Kdybys uměla létat jako nějaký velký pták!" Neměla žádné přirovnání, ale doufala že to vyjde a přesto věděla jak je Dacotta šikovná a že tenkrát v noci viděla veverku na stromě a Dacotta se proměnila ve veverku. Najednou se zavířilo velké tornádo kolem Dacotty a stal se z ní fénix. Rosa přestala plakat nasedla na Dacottu a přeletěli ty vodopády. Pak je čekala pevnina a asi pět metrů od nich byl stůl zdobený rudými diamanti a na tom stole se vznášel pilíř moci. Rosa utíkala, Dacotta se proměnila ve štěně a utíkala za ní . Rosa bez váhání vzala pilíř a řekla Dacotě: " Teď musíme co nejrychleji pryč!" Dacotta se proměnila ve fénixe a letěli pryč. Když přeletěli všechny překážky až k houbám tak se Dacotta proměnila ve štěně a utíkali pryč. Pak vypadli z těch zářivých dveří, Rosa okamžitě vypla tlačítko a zastrčila do té škvíry knihu a zmáčkla na zvonek, potom se ozval skřípavý zvuk, opadal prach ze skříně a kniha se zasunula. Nasedli do auta a za čtyři hodiny byli doma. THE END!

Tento příběh nemá konec, už za chvíli vyjde 2. díl jménem: Cesta za duchem. Dacotta a Rosa budou muset donýst pilíř moci tomu duchovi kterého Rosa i Dacotta dobře znají ....tak jo ČAU!!!:)

Dacotta- magické štěně 4.kapitola

8. ledna 2015 v 12:07
POKRAČOVÁNÍ:

Dacotta- magické štěně 4.kapitola:


Když Dacotta a Rosa konečně dojeli do New Yorku, začali se všude poohlížet a přemýšleli kde by
asi byl ten pilíř. Rosa řekla: " Pílíř musí být na nějakém místě v kterém se schovávají i normální
cennosti." Rosu napadlo, že pilíř bude v bance, protože tam jsou peníze, které jsou taky cenné. Prohledali
všechny banky, ale v žádné nebyla tajná cedule,dveře ani tlačítko. Když zklamaně šli k autu, Dacotta uviděla
strašidelný obchod a rozštěkala se. Rosa si všimla že Dacotta začala štěkat a že běží k tomu strašidelnému obchodu.
Rosa šla za ní. V tom obchodě moc dlouho nehledali, protože hned u pultu byl zvonek, ale naco by byl zvonek když je za
pultem starý muž. Rosa znuděně řekla: " Ten polomrtvý muž nám asi nepomůže." Dacotta vyskočila na stůl a packou
zmačkla na zvonek. Najednou se ozval skřípavý zvuk, sesypalo se trochu prachu z police a slezly z ní pavouci. Najednou
se v polici s knihami jedna kniha uvolnila a spadla na zem. Rosa se koukla do škvýry, která tam zůstala když spadla
kniha. Bylo tam malé tlačítko a když na něj Rosa zmáčkla tak se z knihovny stal ozářený vchod. Dacotta šla jako první...
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!:)

Dacotta- magické štěně 3.kapitola

7. ledna 2015 v 19:00
Dacotta- magické štěně 3.kapitola

Rosa vstala brzo ráno, ale tentokrát Dacottu neprobudila chtěla totiž aby měla sílu a hodně toho dokázala.
Zatím co Dacotta tvrdě spala na okně, Rosa balila věci na cestu, vzala si sebou velký batoh. Hned jak měla zbaleno
tak radši ještě jednou překontrovala cestu. Dacotta se vzbudila a šla se za ní pomazlit. Rosa jí dala najíst, ale byl tam jeden malý problém. Rodiče se ptali kam jede a proč tak dlouho. Dacottu schovala do batohu a řekla že jede s kamarády kempovat. Rodiče jí uvěřily, ještě se svého taťky zeptala jestli si může vypůjčit jeho auto. U taťky to bylo okamžitě
"NE!!!" A proto musela Rosa vzít peníze co měla schované ve své hrací skříňce, měla tam hodně peněz, protože
šetřila už od malinka. " Mám tři tisíce korun doufám že nám to bude stačit." A vydali se na cestu. Ušli asi míli
až konečně narazili na půjčovnu aut. Zaplatili, nasedli do auta a jeli! Podle mapy na notebooku, měli do New Yorku dojet za 4 hodiny, ale kvůli velkým kolonám měli zpoždění, ale to nevadí na pilíř mají čas. Dojeli do New Havenu.
Už byl večer a obou dvoum se chtělo spát, proto Rosa rozdělala stan dala tam spacák a rozdělala si deku. Uložila se ke
spánku, ale Decotta zůstala venku a nešla do stanu. Rosa vstala a vzala ji s sebou do stanu. Decotta si lehla na studené
plátno stanu, přesto jí Rossa vzala a zachumlala ji do spacáku aby jí lezla ven jenom hlavička, protože byla Dacotta malé štěně
tak se obě do spacáku krásně vlezly. Ráno se Dacotta probudila a olízala Rose obličej což Rosu donutilo otevřít oči. Rosa
vytáhla z auta plynovou bombu, hrnek a Decottinu misku. Sobě uvařila čaj a sýrem si namazala dva krajíce chleba a Dacottě dala mléko, psí granulky a pamlsek. Jakmile byli po snídani tak Rosa zbalila stan, plynovou bombu a šla k nedaleké řece umýt
hrnky. Potom zjistila že i kdyby chtěli nějakou dobu zůstat tak v řece není ani jedna ryba. Nasedli do auta a rozloučily se z krásným a klidným lesem...POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ A ČUS!!!

Dacotta- magické štěně 2.kapitola

7. ledna 2015 v 17:06
Dacotta- magické štěně
POKRAČOVÁNÍ:

... Rosa zjistila že Dacotta není jen obyčejné štěně. Když se chytla jejího řetízku uviděla Dacottu jak se proměňuje a poté ducha který řekl: " Proklínám tě, za to že jsi neuchránila pilíř moci. Od teď se budeš neustále měnit v jakoukoliv zvěř ať chceš nebo ne!" Rosa už to pochopila. Chvíli poté duch zmizel, ale objevil se místo něj nápis bylo tam napsané: Vysvobodíš
se tehdy když doneseš pilíř moci, ale musí být s tebou člověk. Rosa se pustila přívěsku. Smutně se pousmála na Dacottu a Dacotta na ni. Rosa se začala bát co by se vše mohlo Dacottě stát. Vzala její řetízek a schovala si ho do krabičky kde měla drobné šperky. Rosa šla spát a Dacotta si zase lehla na okno k vyhřátému topení. Ráno Rosa Dacottu vykoupala a dala jí pěkný modrý obojek na kterém bylo perličkami obložené písmenko D jako Dacotta. Potom jí koupila míček který byl křiklavě zelený a byli na něm namalované malinké tlapičky. A potom Rosa začala vymýšlet plán jak získat pilíř. Přes hodinu přemýšlela kde by ten pilíř mohl být udělala tolik vědeckých úvah. Potom za ní došla Dacotta a když uviděla unavenou a vyčerpanou Rosu pohla jí tužkou a tím jí namalovala cestu. Rosa zvedla hlavu a naklonila se k mapě, a potom jí došlo že Dacotta nakreslila cestu. Cesta vedla z Bostonu kde se právě nacházejí do New Yourku. Rosa byla udivená že jí Dacotta pomohla. Rosa byla stejně pořád unavená když už byla i osprchovaná lehla si do postele a dívala se na notebooku jak dlouho trvá ta jejich cesta po deseti minutách se jí začaly zavírat oči až nakonec usla. Dacotta vzala do hubičky peřinu a ťapkala po posteli tak dlouho dokut Rosu nepřikrykla.....POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!:)

Pokračování Dacotty bude již brzy! ČUS!!!:)

Dacotta- magické štěně 1.kapitola

7. ledna 2015 v 12:24
Ahoj, malovala jsem si a napadlo mě že bych napsala příběh. je to příběh o štěněti jménem Dacotta, tak jo doufám že se vám to bude líbit:)

Dacotta- magické štěně
Ve městě jménem Boston žije jedna holka, jmenuje se Rosa. Jednou večer, když se Rosa pohádala se svýma rodičema šla ven. Měsíc byl právě v úplňku. Rosa chtěla jít ke kamarádce, ale najednou uviděla tmavou uličku, ktéra tam ale nikdy nebyla. Připadalo jí to podivné, jakoby ji tam něco táhlo. Vešla do té uličky. Něco se tam prohnalo nezvyklou rychlostí. Rosa se klepala strachy, ale přesto tu uličku prozkoumala. Když se chtěla podívat za popelnicy něco za ní zase proběhlo. Něco ji chytlo za nohavici, stáhlo jí to k druhé popelnici a sedlo si to na ni. Rosa vylekaně lapala po dechu. Vypadalo to jako nějaká nestvůra, ale jakmile na tu nestvůru dopadl paprsek měsíčního světla stalo se z toho malé štěně. Rosa klidně oddechla. Vzala štěně pryč z uličky, ale najednou ulička zmizela. Rosa se tak vylekala že málem štěně upustila. Vzala ho a utíkala domů do svého pokoje. Donesla štěněti misku mléka a syrové kuřecí maso. Štěně to snědlo. Rosa mu dala ještě klubíčko, ale jen se otočila a štěně zmizelo i s klubíčkem. A objevilo se na druhé straně pokoje. Mmmm.... velice divné nemyslíte? Rosa se rozhodla že štěněti bude říkat Dacotta. Chvíli si z Dakottou hrála a potom šla spát. Dacotta doťapkala k oknu kde bylo zároveň i krásně teplo protože tam hřálo topení. Rosa se ze zvědavosti probudila a tajně a neslyšně sledovala Dacottu. Najednou se Dacotta proměnila ve veverku. Rosa si protřela oči a opravdu... Dacotta se proměnila ve veverku. Rosa se bez dechu schovala pod peřinu a radši usnula. Hned ráno Rosa vstala a probudila Dacottu, pohladila ji a šla se nasnídat. Jakmile došla do pokoje a zavřela dvěře uviděla že se Dacotta schovala. Rosa řekla: " Dacotto, ty se umíš schovávat jako pavouk." Dacotta sice vylezla ze svojí schovávačky ale jako pavouk. Rosa se lekla, stoupla si na postel a strhla na Dacottu závěs. Dacotta se okamžitě proměnila zase ve štěně. Rosa Dacottě potom donesla mléko a maso jako včera. Dacotta to spojeně snědla, a potom si Rosa všimla že má Dacotta na krku nějaký obojek, ale tak malinký že už se ani nedivila že ho přehlédla. Když na něj Rosa sáhla tak uviděla co je Dacotta zač. Rosa zjistila že Dacotta není jen obyčejné štěně.....POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ

DOUFÁM ŽE SE VÁM TO LÍBILO BUDU SE SNAŽIT CO NEJDŘÍV NAPSAT POKRAČOVÁNÍ...ČUS!!!

Pane Bože:D

6. ledna 2015 v 17:30
Ahoj, vzpomněla jsem si kolikrát jsem byla naštvaná, šťastná atd.
Proto jsem vymyslela téma:PANE BOŽE:D

ZÁCHVAT SMÍCHU: Je dobré se zasmát, ale někdy i špatné. Třeba s kamošama se zasmát něčemu to je super proti tomu nic nemám. Sama se snažím být šťastná, ale moc mi to nejde:( Každopádně jsem takovej negativní člověk.:D
Ta špatná varianta se stává poměrně často. Záchvat smíchu v hodině. Já ho překonávám tím způsobem že si vzpomenu na něco škaredýho samozřejmně jestli jste extremně citlivý tak to vyřešíme jinak. Takže tip dva když se vám nechce myslet na škaredé věci tak myslete na pozitivní věci, třeba na něco pěknýho co se vám líbilo.:)
ZÁCHVAT PLÁČE: Když jste zklamaní třeba z toho že vám právě před očima skončilo nejlepší kamarádství atd. tak si zalezte někam kde se můžete hezky vyplakat, ovšem to nedělejte ve škole!ZÁCHVAT VZTEKU: Když jste velice naštvaňí tak si třeba pusťte písničky( nějaký relaxační nebo vaše oblíbené) A nebo se prospěte. A ještě když by jste byli tak naštvaní že by jste ani mluvit nemohly tak si dejte do pusy citron:DHlavně se podle mých rad neřiďte protože to měl být vtip:D Kdyby jste chtěli vědět co udělat v nějaké situaci kterou neumíte řešit dejte mi to do kometáře. Tak jo ode mně vše a ČAU!!!

Hádanky Týdne

4. ledna 2015 v 12:46
Ahoj, dneska jsou tady s námi hádanky týdne:

1. Je rychlý, někdy pomalý ale nikdo ho nevidí- CO JE TO?
2. Může být každé barvy, ale když si jí nevšímáš tak umře- CO JE TO?
3. Hraje divadlo, ale není živá- CO JE TO?
4. Umíš svou, ale můžeš se naučit jinou- CO JE TO?
5. Namaluješ to nebo je namalovaný- CO JE TO?


Úkolek: Kolik bylo článků o hádankách?
Tak jo ČUS!!!

Odpovědi pište do komentářů jako vždy:)

Super sušenky

2. ledna 2015 v 16:32
Ahoj, dneska jsem trošku pekla a rozhodla jsem se že vám sem dám recept na
SUPER SUŠENKY:D

Tady je:

Ingredience:

hl. mouka-200 g
máslo(změklé)- 130 g
mléko- 3 lžíce
granko- 3 lžíce
kypřící prášek- celý balíček
cukr(moučka)- dle chuti
žloutek- 1

Příprava:
Do kuchyňského robota si dejte všechny ingredience, a spusťte ho.Předehřijte si troubu na 170 stupňů!
Asi po cca 10 minutách bude těsto zpracované, potom si vyválíme těsto na tenko a hrnkem do těsta obtlačujeme ten kruh. Kruhy potom vyřízneme a položíme na plech(na plechu musí být pečící papír). Po chvíli vytahujeme sušenky.
Vezmeme med(tekutý) a na každou sušenku trošku medu kápneme můžete tam přidat třeba rozinky a mandle.

Snad se vám výrobky povedou:) ČUS!!!!

Odpovědi!

1. ledna 2015 v 15:20
Ahoj všichni, omlouvám se že jsem nenapsala ty odpovvědi:(
Tak jsem si řekla že vám je napíšu teď( nečekaně):

Páv
Měsíc
Vejce
0

Už se mi nechtěly psát ty příslový je to v komentáři